Tłuszcz nie jest naszym wrogiem! Poznaj dietę tłuszczową!

W czasach, w których wszyscy wariują na punkcie zdrowego odżywiania, treningów i smukłej sylwetki, wybór dostępnych diet jest ogromny. Dieta tłuszczowa może brzmieć kontrowersyjnie. No bo jak schudnąć jedząc tłuszcz? A to właśnie ten model odżywiania świetnie sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej. Dlaczego tak się dzieje?

Kuracja tłuszczowa należy do diet niskowęglowodanowych, na temat których toczy się wiele dyskusji, czy aby na pewno nie zaszkodzą naszemu organizmowi. Tak jak z każdymi zmianami żywieniowymi i do tych trzeba podejść z rozsądkiem. Okazuje się, że dieta tłuszczowa jest idealna, jeżeli zależy nam na redukcji. Prawdopodobnie sceptyczne podejście do takiej kuracji wynika z tego, że słysząc słowo „tłuszcz”, większość z nas wyobraża sobie golonkę, karkówkę albo kiełbasę, a tutaj chodzi o to, aby wybrać produkty, w których znajdują się tłuszcze dobrej jakości – nerkowce, awokado, kakao, tłuste ryby, olej kokosowy czy oliwa z oliwek.

Całą ideą diety tłuszczowej jest wyeliminowanie ze swojego jadłospisu węglowodanów, które są głównym czynnikiem pobudzającym apetyt, przy jednoczesnym wzbogaceniu go o dobre tłuszcze. Jeżeli skupimy się na spożywaniu większej ilości tłuszczów i białek, przyjmiemy do swojego organizmu mniej kalorii. Poza tym ta dieta ma świetny wpływ na nasze zdrowie. Dzięki jej stosowaniu zmniejszamy ryzyko chorób serca, regulujemy poziom cukru we krwi i zmniejszamy efekty schorzeń układu nerwowego.

Trzeba jednak pamiętać, że dieta tłuszczowa nie jest wskazana, jeżeli zależy nam na zwiększeniu swoich mięśni, wykonując ćwiczenia siłowe. Poza tym, kuracja zdrowymi tłuszczami przynosi same korzyści, zarówno dla naszej sylwetki, jak i zdrowia.

Previous post 3 najważniejsze elementy przed kupnem mieszkania!
Next post Czy nasiona chia na pewno są zdrowe?