Jak pomóc w szkole dziecku z alergią

Alergia jest chorobą dosyć uciążliwą – tym bardziej dla dziecka uczęszczającego do szkoły, gdzie czeka na niego wiele zagrożeń, które mogą przywołać niepożądane reakcje. Jak tego uniknąć? Oto kilka pomocnych rad: 

Wyjaśnij swojemu dziecku, że jeśli nie czuje się dobrze, należy natychmiast o tym powiedzieć nauczycielowi lub innej osobie dorosłej i nie iść sam do łazienki lub jakiegokolwiek innego miejsca, ponieważ alergie anafilaktyczne mogą zagrażać życiu w krótkim czasie.

Upewnij się, że inni rodzice zdają sobie sprawę, że w klasie/szkole jest dziecko z alergią i przypomnij to ponownie za pośrednictwem biuletynu szkolnego, np. w dni sportu, podczas wycieczek szkolnych, różnego rodzaju świąt.

Porozmawiaj z innymi rodzicami o przyjęciach urodzinowych i alergii Twojego dziecka przed przyjęciem. Weź pod uwagę, że inni często mogą nie zrozumieć powagi alergii. Podaj listę bezpiecznej żywności, którą Twoje dziecko zje lub samemu dostarcz żywność, coś podobnego do tego, co zostanie podane innym dzieciom, aby Twoje dziecko nie poczuło się inaczej ani nie została wykluczone.

Zorganizuj w szkole dzień wiedzy o alergii, aby pomóc innym dzieciom zrozumieć i wesprzeć kolegów i koleżanki chorujące na tę przypadłość. Zwiększenie świadomości wśród małych dzieci jest niezwykle ważne.

Previous post Gdzie kupować lampy biurkowe?
Next post Czy społeczna odpowiedzialność w sprzedaży