Jak pielęgnować powłokę hydrofobową?

Jak pielęgnować powłokę hydrofobową?

powłoce hydrofobowej z dnia na dzień jest coraz głośniej ze względu na jej unikatowe właściwości. Posiada ona szerokie spektrum zastosowań, dzięki czemu jest obszernie wykorzystywana przez wielu producentów. Wielu konsumentów ją uwielbia, jednak nie wielu jest świadoma, jak łatwo jest uszkodzić ten wynalazek. Chcesz się dowiedzieć, jak prawidłowo dbać o powłokę hydrofobową? Przeczytaj ten artykuł!

Co warto wiedzieć o powłoce hydrofobowej?

Powłoka hydrofobowa jest znana z tego, że nie pochłania ona wody ani innych płynów, a wręcz je odpycha. Jej podstawowym parametrem jest kąt zwilżania wody na wybranej powierzchni. Każdy z nas powinien wiedzieć, że im wyższy kąt zwilżenia, tym lepiej dana powierzchnia odpycha ciecz. O powłoce hydrofobowej mówimy, gdy jej kąt zwilżania wynosi pomiędzy 90 a 180 stopni, natomiast powłoki o kącie powyżej 150 stopni to powłoki superhydrofobowe.

Jak dbać o powłokę hydrofobową?

Powłoka hydrofobowa jest bardzo wrażliwa na detergenty oraz warunki atmosferyczne. W przypadku, gdy powierzchnia, na której znajduje się powłoka hydrofobowa, zostanie zabrudzona, wystarczy spłukać ją wodą i przetrzeć miękką, wilgotną ścierką.

Ponadto warto co trzy do sześciu miesięcy ją odświeżyć, za pomocą specjalnej odżywki. Niestety pod wpływem wody oraz środków myjących np. mydła lub żelu pod prysznic, skuteczność powłoki hydrofobowej stopniowo się obniża.

Przy braku odpowiedniej pielęgnacji eksploatacja powłoki jest znacznie szybsza, a nawet narażona na równie szybkie zniszczenie.

Previous post Wyjątkowość w nieruchomościach
Next post Opcje powiększania ust