Dlaczego szczepienia są ważne

Niestety, dziesiątki tysięcy obywateli nadal cierpi na poważne problemy zdrowotne, jest hospitalizowanych, a nawet umiera z powodu chorób, którym można zapobiec dzięki szczepieniom. Ale jeśli będziemy kontynuować ciągłą akcję szczepień, zgodnie z zaleceniami dla dzieci, młodzieży i dorosłych, rodzice w przyszłości mogą być w stanie ufać, że niektóre dzisiejsze choroby nie będą już szkodzić ich dzieciom/wnukom. Wiemy, że można to zrobić: wysiłki dr Hendersona wyeliminowały ospę prawdziwą, a liczba przypadków polio na całym świecie zmniejszyła się o 99%. Sprawdź: Szczepienia Covid

Dobra wiadomość jest taka: zaszczepienie jest łatwiejsze niż myślisz. Szczepionki są dostępne w gabinetach lekarskich, aptekach, zakładach pracy, przychodniach środowiskowych i oddziałach zdrowia. Odwiedź stronę ministerstwa zdrowia, aby znaleźć najbliższego dostawcę szczepionek. Większość planów ubezpieczenia zdrowotnego pokrywa koszt zalecanych szczepionek – szczegółowe informacje można uzyskać, kontaktując się telefonicznie z ubezpieczycielem. Specjalny program pomaga zapewnić szczepionki dzieciom, których rodziców lub opiekunów nie stać na nie. W Internecie można znaleźć informacje o tym, jak się na taki program zakwalifikować.

Masz moc, by chronić siebie i tych, których kochasz i to jest w twoich rękach dzięki niestrudzonym wysiłkom naukowców i tych, którzy udostępniają szczepionki masom, jak dr Henderson. Nie pozwól, aby ta moc poszła na marne: porozmawiaj ze swoim lekarzem o tym, które szczepionki są odpowiednie dla Ciebie i Twojej rodziny.

Poprzedni wpis Typy sierści oraz ich pielęgnacja
Następny wpis Wyjątkowość w nieruchomościach