Mieszkania w kamienicach nadal popularne

W dobie nowoczesnych apartamentów mogłoby się wydawać, że kamienice odeszły w zapomnienie. Nic bardziej mylnego. Wiele elementów mieszkań w kamienicach zachęca Polaków do ich kupna.

Przede wszystkim jest to lokalizacja. Kamienice najczęściej położone są w centrach miast dzięki czemu stanowią gratkę zarówno dla osób, które chcą kupić mieszkanie dla siebie, jak i dla tych, którzy myślą o nim jak o przyszłej inwestycji, ponieważ dużo łatwiej wynająć mieszkanie w kamienicy znajdujące się w śródmieściu, niż luksusowy apartament na obrzeżach miasta. Kolejnym elementem zachęcającym do zakupu lokalu w kamienicy jest ich cena. Nawet przy dużym metrażu i w świeżo wyremontowanym mieszkaniu, ale znajdującym się w kamienicy, za metr kwadratowy zapłacimy o wiele mniej niż w apartamentowcu czy nawet zwykłym, wieloletnim bloku z dużej płyty.

Oczywiście, kamienice, to miejsce idealne dla osób ceniących sobie nietuzinkowy klimat. W porównaniu do budowanych masowo nowych apartamentów, lokale w kamienicach są dużo bardziej oryginalne i wyjątkowe. W dzisiejszych czasach, kiedy panuje moda na rzeczy niepospolite (nie tylko w branży nieruchomości, ale w ogóle) wysokie sufity, nieoczywisty układ pomieszczeń oraz ich kształt, a także wspaniałe oświetlenie i grube mury mogą skusić nie jednego. Dodatkowo wiele kamienic jest odrestaurowanych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Wchodząc do takiego budynku można przenieść się w czasie, a historia jest praktycznie namacalna.

Mieszkania w kamienicach nie tracą zainteresowania potencjalnych kupców? Czy mogą zdominować rynek? Nie. Przede wszystkim jest ich mniej niż nowych bloków. Poza tym nie są to mieszkania dla wszystkich. Często trzeba w nie włożyć dużo pracy, aby wyglądały tak jak sobie to wymarzyliśmy, ale kiedy już skończymy, efekt będzie warty każdej wylanej kropli potu.

Previous post Jakie idee ze szkół alternatywnych sprawdziłyby się w szkołach tradycyjnych?
Next post 5 porad, jak pomóc dziecku przetrwać w szkole