Dobry stosunek najemcy z właścicielem – czy to możliwe?

Bez względu na to, czy jesteś najemcą, czy wynajmującym, naturalnie chciałbyś  taki związek z najemcą, który pomoże ci utrzymać dobre stosunki. Wypisaliśmy kilka kluczowych punktów, które mogą pomóc w utrzymaniu idealnej relacji między najemcą a właścicielem. Z pewnością pomoże to obu stronom w nawiązaniu bardziej przyjaznych więzi i zapewni odnowienie umowy, gdy zajdzie taka potrzeba, oszczędzając najemcy kłopotów z przeprowadzką i pomagając właścicielowi uniknąć strat poniesionych w okresie bez umowy. Szukasz idealnego miejsca dla siebie? Sprawdź mieszkania Bydgoszcz.

Niezależnie od tego, czy komunikujesz się z najemcami za pośrednictwem agenta, czy samemu, najlepiej jest z wyprzedzeniem przekazać swoje wymagania. Jasno określ swoje oczekiwania wobec najemców. W ten sposób będą oni mieli pełne wyobrażenie o Twoich żądaniach, co pomoże uniknąć późniejszych nieporozumień.

Najemca powinien posiadać wszelkie dane kontaktowe, które pomogą mu zażegnać kryzys w nagłej sytuacji. Jeśli jako właściciel nie możesz być cały czas pod telefonem, warto przekazać również telefon alarmowy, np. do zarządcy nieruchomości.

Dzielenie się spostrzeżeniami na temat nieruchomości z nowym najemcą znacznie ułatwi zadomowienie się. Szybki spacer po mieszkaniu i wyjaśnienie kluczowych funkcji, takich jak obsługa ogrzewania na pewno będzie niezwykle pomocny.

Na problemy wymagające natychmiastowej reakcji, takie jak naprawy wycieki, awarie i zalania, należy szybko zareagować. Dzięki temu najemcy będą wiedzieć, że mogą na Ciebie liczyć.

Szanuj również prywatność najemcy i nie rób mu niezapowiedzianych wizytacji. Jeśli masz sprawę, którą chcesz obgadać w cztery oczy – wcześniej zadzwoń.

Poprzedni wpis Jak uczyć się języków obcych?
Następny wpis Jak sprawić, by mały pokój wyglądał na większy